Prezes Twittera powołuje się na swoją pasję do bitcoinów, kiedy wyjaśnił zakaz wjazdu na teren USA dla prezydenta Donalda Trumpa

Dni po tym, jak konto prezydenta USA Donalda Trumpa zostało zablokowane, prezes Twittera Jack Dorsey wyjaśnił, że była to słuszna decyzja, ale nadal ustanawia niebezpieczny precedens.

Twitter i Square CEO Jack Dorsey przytoczył swoją pasję do Bitcoin Era i decentralizacji w dzisiejszym wątku Twittera wyjaśniając, dlaczego firma zakazała prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi z platformy w zeszłym tygodniu. Twierdząc, że była to „właściwa decyzja dla Twittera“, prezes przyznaje, że stanowi ona niebezpieczny precedens.

Prezydent USA został wyrzucony z Twittera, Facebooka, Instagramu, YouTube i innych platform społecznościowych 7 stycznia, po tym jak został obwiniony za podburzanie zwolenników do szturmu na budynek Capitolu, co spowodowało śmierć czterech osób.

Uważam, że była to słuszna decyzja dla Twittera. Staliśmy w obliczu nadzwyczajnej i nie do utrzymania okoliczności, która zmusiła nas do skoncentrowania wszystkich naszych działań na bezpieczeństwie publicznym. Szkody wyrządzone w trybie offline w wyniku wypowiedzi on-line są ewidentnie realne, a co przede wszystkim napędza naszą politykę i jej egzekwowanie.

Decyzja o zablokowaniu konta prezydenta będzie miała „realne i istotne konsekwencje“

Prezes Twittera podał bardziej dogłębne wyjaśnienie, przyznając, że decyzja nie została podjęta lekko i że będzie miała „realne i znaczące konsekwencje“. Zauważył, że nawet jeśli to wydarzenie było po prostu „firma podejmująca decyzję biznesową, aby się moderować“, to może czuć się bardzo podobny do „rządu usuwającego dostęp“.

Dorsey wyjaśnił dalej, że nie chciał jednostronnych działań Twittera do „erozji wolnego i otwartego globalnego Internetu“ i zasugerował, że model decentralizacji Bitcoina jest lepszym sposobem na podejście do kontroli i moderacji w Internecie w przyszłości.

Prezes Twittera nadal opowiada się za Bitcoinem

Jack Dorsey tweetował: „Powodem, dla którego mam tak wiele pasji do Bitcoin’a jest głównie model, który pokazuje: fundamentalna technologia internetowa, która nie jest kontrolowana lub pod wpływem żadnej pojedynczej osoby lub podmiotu“. Ponadto przypomniał użytkownikom, że Twitter aktywnie stara się dążyć do zdecentralizowanej przyszłości, „finansując inicjatywę wokół otwartego, zdecentralizowanego standardu mediów społecznościowych“.

Dorsey zamieścił wyjaśnienie, gdy pojawiły się wieści o tym, że Trąb został po raz drugi zrzucony przez Izbę Reprezentantów wcześniej. Prezes Twittera jest od dawna zwolennikiem wiodącej kryptokuranty.